Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poliranje aluminija

2 posters

Go down

Poliranje aluminija Empty Poliranje aluminija

Postaj  Zagi_46 čet sij 24, 2008 2:24 pm

Tema neznam kollko puta vec obradjena, i opet nisam siguran u nist. Aj da se nadje netko pametan pa da objasni korak po korak kak to napraviti. Dal bi trebalo prije pjeskariti, pa od kojeg do kojeg smirgla poceti i zavrsiti, i da, na kraju, s kojoj polir pastom najbolje ispolirati. Ja sam kod mame na poslu nogare i rucicu mjenjaca i kocnice poliral, i super je ispalo, al sad bi trebal volana ispolirati, a matirani je aluminij (original) a vidio sam na djelovima gdje je malo poderani da je sjajni. pa bi ja sad da se to sjaji da ubada u oci Smile

svi komentari dobrodosli cheers
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Poliranje aluminija Empty Re: Poliranje aluminija

Postaj  black dog sri srp 23, 2008 11:01 pm

evo par rjeci o poliranju pripremi prste i zivce i mozes krenut

ako su ti djelovi ffarbani moras prvo skinut svu boju najlakse ces to napravit sa kiselinom za skidanje boje i neces ostetit povrsinu koju poliras. kada si ocistil povrsinu koju ces polirat uzmes vodobrusni parir 100 i pocnes brusit sa njim sve dok ne dobis najbolje ociscenu povrsinu sta se da sa tak grubim papirom napravit nakon toga prelazis na finiji papir i ponavljas isti postupak sve dok ne dodes do brusnog papira 2000 ili ak nabavis 3000. savjed kod brusenja uzmi wd 40 ili ulje pa sa tim lagano pospricas i brusis kada si izbrusil prelazis na poliranje sa krpom a poslje sa mekanim filcom. od pasta dosta ljudi koristi plavu kredu za poliranje inoxa,imas i od belinke nekih pasta koje su dobre neki cak koriste jeftini purol koji se proizvodi u srbiji asmo kaj on nije bas za zavrsno poliranje aluminija on je recimo bolji kod inoxa. djelove nemoj prat sa ivasolom,nitrom i slicnim agresivnimstvarima jer ce ti ostat fleke na aluminiju najbolje ga je prat sa obicnom naftom.
black dog
black dog
Admin
Admin

Broj postova : 1356
Age : 39
lokacija : samobor
vozim : kawasaki
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Poliranje aluminija Empty Re: Poliranje aluminija

Postaj  Zagi_46 čet srp 24, 2008 11:59 am

hvala, vec sam sve rjesil, ispoliral sam sve. isti taj postupak, hvala ipak Wink
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Poliranje aluminija Empty Re: Poliranje aluminija

Postaj  black dog čet srp 24, 2008 8:22 pm

koje si paste koristill . jucer sam tek temu videl nekaj sam teazil pa sam videl. sikni koji polirani dijo da vidimo rezultate.
black dog
black dog
Admin
Admin

Broj postova : 1356
Age : 39
lokacija : samobor
vozim : kawasaki
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Poliranje aluminija Empty Re: Poliranje aluminija

Postaj  Zagi_46 čet srp 24, 2008 9:20 pm

blaz je napisao/la:koje si paste koristill . jucer sam tek temu videl nekaj sam teazil pa sam videl. sikni koji polirani dijo da vidimo rezultate.

e nezam sad, kutijica mi u garazi, trebal bi potraziti. budme poslikal, samo kaj nemam slike od prije, al budem poslikal kak sad izgleda.
makar sam fuzice nosil mami na posel, pa ih pjeskaril, obradjival sa kamenom i nakraju poliral sa gumicom, i onda na valjak sa polirkom
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Poliranje aluminija Empty Re: Poliranje aluminija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.