Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

4 posters

Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Hrki čet lip 12, 2008 11:39 am

2 Blaž: Jeli možeš saznati od kojeg r motora je stavija felge. Zanima me jer ako pašu na originalne vilice od GPZ , onda je to super. A 160 je dovoljna širina, kao i 120 naprid.

Kako se originalne felge daju preraditi na 17 colke. I koja onda guma može ići gore?

Thanx!
Hrki
Hrki
Novi član
Novi član

Broj postova : 4
Registration date : 06.06.2008

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Zagi_46 čet lip 12, 2008 10:52 pm

Hrki je napisao/la:2 Blaž: Jeli možeš saznati od kojeg r motora je stavija felge. Zanima me jer ako pašu na originalne vilice od GPZ , onda je to super. A 160 je dovoljna širina, kao i 120 naprid.

Kako se originalne felge daju preraditi na 17 colke. I koja onda guma može ići gore?

Thanx!

mene to isto sve zanima, daj blaz reci, da nekaj napravimo u garazi :k

opet gledam slike, odlicna prerada, al sve original, jako je dobro skombiniran
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  black dog sri lip 25, 2008 10:56 pm

Hrki je napisao/la:2 Blaž: Jeli možeš saznati od kojeg r motora je stavija felge. Zanima me jer ako pašu na originalne vilice od GPZ , onda je to super. A 160 je dovoljna širina, kao i 120 naprid.

Kako se originalne felge daju preraditi na 17 colke. I koja onda guma može ići gore?

Thanx!

budem pito decka od kojeg su motora felge pa ti javim.


akaj se tice prerada felga to mozes bez beda na stare krakove stavit obruc za gumu 240 sirine i smanjit ih na 15 cola samo kaj bus onda moral izbacivat prednji lancanik van ili ugradit vilicu jos jedan set lancanika, sto povlaci za sobom dosta velike zahvate oko izrade nove vilice.


Zadnja promjena: blaz; sri lip 25, 2008 11:02 pm; ukupno mijenjano 1 put.
black dog
black dog
Admin
Admin

Broj postova : 1356
Age : 39
lokacija : samobor
vozim : kawasaki
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  black dog sri lip 25, 2008 11:00 pm

Zagi_46 je napisao/la:
Hrki je napisao/la:2 Blaž: Jeli možeš saznati od kojeg r motora je stavija felge. Zanima me jer ako pašu na originalne vilice od GPZ , onda je to super. A 160 je dovoljna širina, kao i 120 naprid.

Kako se originalne felge daju preraditi na 17 colke. I koja onda guma može ići gore?

Thanx!

mene to isto sve zanima, daj blaz reci, da nekaj napravimo u garazi :k

opet gledam slike, odlicna prerada, al sve original, jako je dobro skombiniran

da se napravit u garazi ako imas u njoj jedan dobar stroj za tokarenje, aparat za varenje aluminija i aluminijsku plocevinu od koje ses stokarit buduci obruc ak to nemas onda nemres sam napravit al mozes dat nekom da ti napravi tak nekaj-
:k
obratite se djubretu on stare felge sa 18 colki preraduje na 15 cola i gore ide guma od 240. znam jos par manje poznatih ljudi koji bi tak nekaj mogli napraviti.
black dog
black dog
Admin
Admin

Broj postova : 1356
Age : 39
lokacija : samobor
vozim : kawasaki
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Zagi_46 sri lip 25, 2008 11:08 pm

prical sam u subotu sa gosp. Dugi-jem iz Lozana, vozi cuvenu preradu GPZ1100, Vrana. jednostavno, predivan motor, rekao mi je cijenu za njega 9000€, i da imam te novce, bez razmisljanja bi uzeo to, uvijek prije to nego neki novi motor. on ima iza 15 cola felgu, 240 sirine, i takodjer ima dupli lancanik radi sirine. znam da djubre to radi, jer mi je jako dobar frend, ali nisam niakd pital za cijenu. moze se to napraviti sa 18 cola na 17 da ide guma 160 ili 180?
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  black dog sri lip 25, 2008 11:17 pm

Zagi_46 je napisao/la:prical sam u subotu sa gosp. Dugi-jem iz Lozana, vozi cuvenu preradu GPZ1100, Vrana. jednostavno, predivan motor, rekao mi je cijenu za njega 9000€, i da imam te novce, bez razmisljanja bi uzeo to, uvijek prije to nego neki novi motor. on ima iza 15 cola felgu, 240 sirine, i takodjer ima dupli lancanik radi sirine. znam da djubre to radi, jer mi je jako dobar frend, ali nisam niakd pital za cijenu. moze se to napraviti sa 18 cola na 17 da ide guma 160 ili 180?

naravno da se moze napravit sve se moze napraviti-

ne kuzim ljude koji idu takav motor slagat po njegovim rjecima to mu je motor snova tak su barem napisal u casopisu zakaj ga onda ide prodavati kad je kod nas trziste takvih motora gotovo pa nikakvo
black dog
black dog
Admin
Admin

Broj postova : 1356
Age : 39
lokacija : samobor
vozim : kawasaki
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Zagi_46 čet lip 26, 2008 5:31 pm

kolko sam skuzil, stel je samo probati da vidi koliko moze dobiti za njega, ali to nema smisla kad je neprocjenjivo. ali ipak, svaka mu cast, vec na par susreta sam po pola sata stajao i slinio pored njega, svaki put
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Zagi_46 čet lip 26, 2008 5:32 pm

al ne kuzim, kazes da se moze recimo moja-tvoja prednja 19 cola smanjiti na 17 cola, i da se stavi guma 120/70-17?? kak?
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Veky pet lip 27, 2008 12:59 am

KAko, pa jednostavno, izrežeš gotvi obruć od 17 colne felge, i originalnu izrežeš da ti ostanu krakovi,

krakove skratiš, na mjeru 17 colnog obruća, i zavariš,

To ovako zvući jednostavno, a u praksi, bi trebao imati dost laata, tokarski u koji stane 18 cola kotać, aparat za varenje aluminija, i nekakav prihvat za sve to jako jaok ćvsrto fiksirati da ti kod varnja ne "povuće" tj da var ne povuće na jednu stranu, i poslje gotovu felgu, u prešu i (inaće alu felge kad se ravnaju isprešavaju se prema vanjskom obodu (strani di nalježe guma) da bi se poravnali "na mjeru", i provjeriti koliko je ravna, uglavnom dost posla i nije nikakav problem,

Ima dosta ljudi koji se time bavi, ja znam da je jedan u samoboru, maher za takve stvari mogu se raspitati za broj...
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Zagi_46 pet lip 27, 2008 7:36 am

Veky je napisao/la:KAko, pa jednostavno, izrežeš gotvi obruć od 17 colne felge, i originalnu izrežeš da ti ostanu krakovi,

krakove skratiš, na mjeru 17 colnog obruća, i zavariš,

To ovako zvući jednostavno, a u praksi, bi trebao imati dost laata, tokarski u koji stane 18 cola kotać, aparat za varenje aluminija, i nekakav prihvat za sve to jako jaok ćvsrto fiksirati da ti kod varnja ne "povuće" tj da var ne povuće na jednu stranu, i poslje gotovu felgu, u prešu i (inaće alu felge kad se ravnaju isprešavaju se prema vanjskom obodu (strani di nalježe guma) da bi se poravnali "na mjeru", i provjeriti koliko je ravna, uglavnom dost posla i nije nikakav problem,

Ima dosta ljudi koji se time bavi, ja znam da je jedan u samoboru, maher za takve stvari mogu se raspitati za broj...

ajde ako mores nabavi broj
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže... Empty Re: Alu felge, varenje, proširivanje, mjenjanje colaže...

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.