Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dovoz motora iz inozemstva

3 posters

Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty dovoz motora iz inozemstva

Postaj  zeemax sri kol 20, 2008 3:15 am

bok Exclamation
zanima me kakva je procedura kod dovoza motocikla iz inozemstva ZA DIJELOVE Question
znači ne zanima me uvoz,carinjenje i ostala sra... Exclamation
dovezao bih motor izvana i zanima me kako to što jeftinije i sa što manje problema sa carinom izvesti Question
hvala
zeemax
zeemax
Moderator
Moderator

Broj postova : 637
Age : 47
lokacija : SB
vozim : kawa gpz600r
Registration date : 16.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Zagi_46 sri kol 20, 2008 7:35 pm

tata mi je carinik, mogu ga pitati za detalje. ali to ti se radi tak da odes van, najdes motor, kupis ga od covjeka, e sad motor bi trebal biti registrirani. reces nekome ko ima drzavljanstvo iz te zemlje da ga prepelja preko granice i dok dodje u RH samo skines brojeve i tablicu. motor je nepostojeci. a ako motor nije registrirani, ako je u rashodu, to bum tatu pital pa ti javim
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  zeemax čet kol 21, 2008 9:59 am

http://cgi.ebay.de/GPZ-600-Kawasaki-Tourensportler-Sportler_W0QQitemZ320287872118QQcmdZViewItem?hash=item320287872118&_trkparms=72%3A829%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

znam da je najjednostavnije regan,ali onda aukcija vani završi sa višom cijenom!
zanima me oglas na ebay-u s linka,ali oba su u ne-voznom stanju Exclamation
zeemax
zeemax
Moderator
Moderator

Broj postova : 637
Age : 47
lokacija : SB
vozim : kawa gpz600r
Registration date : 16.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Veky čet kol 21, 2008 11:07 am

ovo kaj je Zagi napisao, si u carinskom prekršaju i za to te mogu kazniti, mislim (nisam siguran) da ti je globa oko 1500, kuna... (na više), i mislim da ide po kategorijama, najćišći posao ti je da platiš carinu, (trošarine nemoraš, i davanja jer ga ne misliš registrirati) i kad ga uvoziš uvoziš to pod vozilo za djelove, i ideš na procjenu, i carina ispadne mizerna, cca za motor vrjedan 500 eura ti je cca 50 eura, i ćist si, i mirno spavaš...

Za detalje se raspitaj u nekoj od špedicija :k

a u špediciji ti i mogu, i organizirati i prjevoz, raspitaj se, nije to tako preskupo, a niti ljudi grizu :ljubav2:
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Zagi_46 čet kol 21, 2008 4:57 pm

Veky je napisao/la:ovo kaj je Zagi napisao, si u carinskom prekršaju i za to te mogu kazniti, mislim (nisam siguran) da ti je globa oko 1500, kuna... (na više), i mislim da ide po kategorijama, najćišći posao ti je da platiš carinu, (trošarine nemoraš, i davanja jer ga ne misliš registrirati) i kad ga uvoziš uvoziš to pod vozilo za djelove, i ideš na procjenu, i carina ispadne mizerna, cca za motor vrjedan 500 eura ti je cca 50 eura, i ćist si, i mirno spavaš...

Za detalje se raspitaj u nekoj od špedicija :k

a u špediciji ti i mogu, i organizirati i prjevoz, raspitaj se, nije to tako preskupo, a niti ljudi grizu :ljubav2:

nisi u prekrsaju, ako imas takav motor doma i maknes brojeve, kazes da ti je to za djelove.

najbolje je da ga uvezes za djelove, ako je motor stariji od neznam, cini mi se 10 ili 15god, ma carina ako je 50e to je jos puno, manje je. samo mislim da postoji caka da nemozes uvesti ako nemas takav motor doma, barem je prije tak bilo dok sam s frendom uvozil, morao je pokazati cariniku da posjeduje takav motor doma ali u voznim stanju. ali ako ga basdopelas u djelovima, nemas brige. stari mi je na moru, dok se vrati, pital ga bum, a i ako budes uvozil, javi se meni, budemo sredili da ok prodje Wink
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  zeemax čet kol 21, 2008 6:05 pm

bio u bosanskom brodu kod mastora.kaže da su otišli ventili i dosjedi,da su mekani ventili boljka gpz-a 600 i prolupane radilice (kod mene ne lupa).
kaže da mi može riješiti dosjede i staviti ventile od gpx-a za 500-600kn
+ brtve (gdje njih da nadjem osim u kms-u?) 600-700
=1100-1300kn

ali još uvijek razmišljam o dovlačenju za dijelove,jer mi trebaju i diskovi,gume,zubčanici mjenjača,pleksi,....
zeemax
zeemax
Moderator
Moderator

Broj postova : 637
Age : 47
lokacija : SB
vozim : kawa gpz600r
Registration date : 16.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Zagi_46 pet kol 22, 2008 4:08 pm

zeemax je napisao/la:bio u bosanskom brodu kod mastora.kaže da su otišli ventili i dosjedi,da su mekani ventili boljka gpz-a 600 i prolupane radilice (kod mene ne lupa).
kaže da mi može riješiti dosjede i staviti ventile od gpx-a za 500-600kn
+ brtve (gdje njih da nadjem osim u kms-u?) 600-700
=1100-1300kn

ali još uvijek razmišljam o dovlačenju za dijelove,jer mi trebaju i diskovi,gume,zubčanici mjenjača,pleksi,....

ak ti treba to sve, naisplativije ti je onda dovuci drugi
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Zagi_46 sub kol 23, 2008 11:28 am

jucer sam bil kod kuma, onn je direktor carinarnice u vz, tak da je ovo najtocnije;

bilo koji motor se moze uvesti, ali, moze se uvesti bilo koji dio motora, samo onaj na kojem je broj sasije, taj se nemoze, i za taj svaki dio se plati neka minimalna cdarina. znaci, masina, fegle, gume, volan, oklopi, ma sve, osim djelova gdje je broj sasije. a da bi se uvezel takav raskomadani motor ali da je i na njemu broj sasije, moze se JEDINO uvesti ako taj covjek koji zeli uvesti motor posjeduuje takav ISTI motor.
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

dovoz motora iz inozemstva Empty Re: dovoz motora iz inozemstva

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.