Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šlape za Kawu Z1000J '81.

3 posters

Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy pon vel 02, 2009 8:31 pm

A sad jedno pitanje za prave znalce...

Da li netko zna koja vilica sa širom gumom paše na kawu Z1000J 1981.? I odotraga i naprijed ...
Iza bih ostao dvostruki amortizer, a naprijed normalno sve u kompletu s amortizerima ...
Ako netko zna i ima s time iskustva, od kojeg motora bi najbolje pasalo bez nekih velikih pripasivanja i prerađivanja ... Svako iskustvo je dobro došlo, pa unaprijed zahvaljujem ... cheers
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Veky pon vel 02, 2009 11:46 pm

Mislim da nitko se nije ovdje upuštao u ništa takvo, ali ja sam si dostao razmišljao o tome o takvoj preradi na zzr-u....

Bez preinaka teško da ce pasati, ali ako se ima volje nije problem, svakako pripazi da motor od kojeg ces nabavljati vilice bude približno iste mase ko i tvoj, nemoj uzimati od nekog novijeg R-a jer su laganiji od tvojeg tka da ce ti vilica raditi onda na kraju svog hoda, a sumnjam da ce ti se na sve dati mjenjati opruge ....

Ovako mi odma pada na pamet xjr i ili Zrx 1200 e sad usporedi jos koji ima približno taj kut vilice, i duljinu...uglavnom neznam za nista plug&play..
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy uto vel 03, 2009 12:46 am

Veky je napisao/la:Mislim da nitko se nije ovdje upuštao u ništa takvo, ali ja sam si dostao razmišljao o tome o takvoj preradi na zzr-u....

Bez preinaka teško da ce pasati, ali ako se ima volje nije problem, svakako pripazi da motor od kojeg ces nabavljati vilice bude približno iste mase ko i tvoj, nemoj uzimati od nekog novijeg R-a jer su laganiji od tvojeg tka da ce ti vilica raditi onda na kraju svog hoda, a sumnjam da ce ti se na sve dati mjenjati opruge ....

Ovako mi odma pada na pamet xjr i ili Zrx 1200 e sad usporedi jos koji ima približno taj kut vilice, i duljinu...uglavnom neznam za nista plug&play..

A znaš li možda gdje bih mogao pronači takve podatke od ti motora (duljina vilice, kut, nešto poput nekog manuel)? Pa da malo uspoređujem i pokušam doći možda najbolje varijante ...
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 uto vel 03, 2009 11:35 am

nemoze ici sira guma od 160 (17 cola), kakvu god da vilicu stavis. zato jer ako ide sire lanac ti bude strugal po deklinu ispred prednjeg lancanika, i za 160 ga treba tokariti da stane, al dalje od toga nemoze, i da nekak tam slozis da ide jos jace van, onda bi trebao mjenjati cijeli deklin, opet ti lanac bude strugal po šasiji. kak da ti objasnim gdje, ovak, gledas motora s lijeve strane, i "gornji" dio lanca koji ide sa straznjeg lancanika na prednji prolazi pored sasije, i tu ti bude strugal. a ako istokaris tolko jako zadnju felgu da lancanik jako duboko upada u nju, onda ti postoji mogucnost da ti lanac bude po gumi strugal.
ima mogucnost, na gpz 1100 iz 1982-1984 imaju modeli sa straznjom sirom vilicom, a gledal sam, samo skines ovu i stavis tu.
sigurno se bude sad netko sjetil onoga gpz 1100 vrana, narandjastoga, koji ima iza 260 gumu. e on je stavil jos jedan lancanik ugradn jen u sredinu straznje vilice, prvo lanac s prednjeg lancanika ide na taj lancanik, bez ikakvih preinaka, i onda s tog srednjeg lancanika ide na straznji kotac, tak da je dobil dva lanca, tri lancanika i onda mozes staviti koju god sirinu zelis.
a nemoj brinuti koju bi vilicu stavio, imam ti ja brojeve od ljudi koji ju rucno naprave i to je to.
dok sve nacrtas u glavi, PRVO nabavi felge, diskove, kociona kljesta i prednje vilice, onda se upustiti u preradu, jer svaki motor ima drugacije prihvate za kociona kljesta, d anebi onda poslije opet slagal
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 uto vel 03, 2009 11:56 am

Z 900 sa 160 gumom

Šlape za Kawu Z1000J '81. P6190110
Šlape za Kawu Z1000J '81. P8190011
Šlape za Kawu Z1000J '81. 110
Šlape za Kawu Z1000J '81. 210
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy uto vel 03, 2009 2:03 pm

Zagi_46 je napisao/la:nemoze ici sira guma od 160 (17 cola), kakvu god da vilicu stavis. zato jer ako ide sire lanac ti bude strugal po deklinu ispred prednjeg lancanika, i za 160 ga treba tokariti da stane, al dalje od toga nemoze, i da nekak tam slozis da ide jos jace van, onda bi trebao mjenjati cijeli deklin, opet ti lanac bude strugal po šasiji. kak da ti objasnim gdje, ovak, gledas motora s lijeve strane, i "gornji" dio lanca koji ide sa straznjeg lancanika na prednji prolazi pored sasije, i tu ti bude strugal. a ako istokaris tolko jako zadnju felgu da lancanik jako duboko upada u nju, onda ti postoji mogucnost da ti lanac bude po gumi strugal.
ima mogucnost, na gpz 1100 iz 1982-1984 imaju modeli sa straznjom sirom vilicom, a gledal sam, samo skines ovu i stavis tu.
sigurno se bude sad netko sjetil onoga gpz 1100 vrana, narandjastoga, koji ima iza 260 gumu. e on je stavil jos jedan lancanik ugradn jen u sredinu straznje vilice, prvo lanac s prednjeg lancanika ide na taj lancanik, bez ikakvih preinaka, i onda s tog srednjeg lancanika ide na straznji kotac, tak da je dobil dva lanca, tri lancanika i onda mozes staviti koju god sirinu zelis.
a nemoj brinuti koju bi vilicu stavio, imam ti ja brojeve od ljudi koji ju rucno naprave i to je to.
dok sve nacrtas u glavi, PRVO nabavi felge, diskove, kociona kljesta i prednje vilice, onda se upustiti u preradu, jer svaki motor ima drugacije prihvate za kociona kljesta, d anebi onda poslije opet slagal


Zagi puno hvala ... cheers
Znaci ti preporucas prvo nabavu felge, kocnica ... prednjih vilica ...
Znas li mozda gdje bi se dalo nabavit vilicu od gpz-a siru, mislim da ce ipak bit jednostavnije ju dat radit, a opet koliko je to love u pitanju za izradu ... Question
I jos jedno pitanje, imas li kakvih iskustava s prednjim vilicama ... Vidim da je na ovom "zekanu" mjenjano sve skup s mostovima ... Vjerojatno je to i najpametnija varijanta ... Ali onda opet treba napravit nosace za stari far, instrumente ... ili i to promjenit ...
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Veky uto vel 03, 2009 9:12 pm

Zagi Vrana ti ima 4 lancanika, ali na 3 osovine ???


Imas na motori. oglasnik zna naletiti cjeli "set" znaci kotac (felga guma, diskovi) kocnice (čeljusti creva pumpa) od raznih motora, npr cbr 900 ili GsxR 1100 (mislim da se trenutno prodaje jedan u djelove)

da naravno da treba trokute prilagođavati, i središnj trn, i da trebaju nosaci za sve to... i punoooo volje za sve to uglazbiti ... i novaca ... ali opet ...

Da sad sam se sjeti što je meni bio problem, a to je struganje lanca po rami ...
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy sri vel 04, 2009 1:11 am

Veky je napisao/la:Zagi Vrana ti ima 4 lancanika, ali na 3 osovine ???


Imas na motori. oglasnik zna naletiti cjeli "set" znaci kotac (felga guma, diskovi) kocnice (čeljusti creva pumpa) od raznih motora, npr cbr 900 ili GsxR 1100 (mislim da se trenutno prodaje jedan u djelove)

da naravno da treba trokute prilagođavati, i središnj trn, i da trebaju nosaci za sve to... i punoooo volje za sve to uglazbiti ... i novaca ... ali opet ...

Da sad sam se sjeti što je meni bio problem, a to je struganje lanca po rami ...


Vidio sam tu Vranu i na auto showu, brdo truda, nema sta, al ne bih ja tako nesto ni radio ... Ne treba mi traktor i potrosnja dve litre veca ... Smile
Performanse mu odlaze u bananu, to sluzi samo izgledu, a i ljepota je tu upitna ... Dobro o ukusima se ne raspravlja, ali nije mi s ukusom na tak "tankom" motoru (mislim tanke ciklistike) tolika guma, ali to je samo moje misljenje ...

Ovo kaj je zagi predlozio mi je sasvim ok, o tak necem sam i razmisljao, do 180 max, a i 160 sasvim ok ... :k
Znam za taj oglasnik, da se svasta nac, al zato sam se i krenuo raspitivati da prikupim sto vise informacija pa da znam kaj da uopce trazim ... Smile
S time da je potrebno punooo volje sam se vec upoznao kada sam krenuo u restauraciju, tako da mi je to vec domace ... lol!
A sto se tice love, tu vec treba jakoooo kalkulirati ... Smile
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 sri vel 04, 2009 1:15 am

da, vrana ima 4 lancanika, i tri osovine, krivo se izrazil, jedand o drugoga su dva lancanika, isprika.

gle, imam jednog frenda, mogu ti dati broj, ima ti gpz 1100 u djelovima sa straznjom sirom vilicom, al opet, on je mono amortizer.

na ovaj broj se obrati i pitaj za informaciju, moze sigurno covjek otprilike reci kolko bi kostalo

043/251 117 ili 091/250 92-44
gosp. Vinković

kak je i veky rekao, najbolje kupiti sve u kompletu, ali znas kaj najbolje, od supermoto-a žbićane, nema veze kaj napred svi imaju jedan disk, preradi se felga na dva.
pitaj na ovaj broj, ima i on jako puno djelova, mozda ima cak i sve kaj ti treba, kod njega sam i vidio u jednom kutu žbićane felge Smile
trokute nemoras tokariti, kad pasu ako idu na isti promjer vilica, jedino kak veky kaze, špicu koja sjeda u glavčinu, to se pripaše i to je sva mudrost. nosace za svjetlo i instrumente pripases na nove štapove, isto je to sve, samo bude malo deblje Smile
ma malo truda i imas motor kakav zelis Wink
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 sri vel 04, 2009 1:20 am

da bi ja na svojem motoru to radil, vec sam mislil, ali necu, ovak bi. prvo bi kupil straznu felgu s celjusti i diskom.
skinul straznju vilicu i odnesel ju da mi ju prosiri i ojaca, ili napravi novu, stavil gore. dal susjedu da mi malo otokari deklin od lanca i to je sva mudrost. i da, jos odnesel vulkanizeru gumu da mi namontira Smile

prednji kraj, sve raskopal, nabavil felgu i štapove sa trokutima, otokaril glavcinu i trn na trokutima na istu debljinu, namontiral, s felgom i celjustima nemas posla kad pasu original gore, promjenil pumpu za kocnicu, crijeva spojil, a instrumenti mi pasu i prednje svjetlo kad imam za podesavanje debljine (nije tak velika razlika u debljini).

sve u svemu, ako se sve nabavi, maksimalno tjedan dana posla
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Veky sri vel 04, 2009 9:17 pm

Na Sm felge nikako nemožeš montirati 2 diska.... jer na srcu nema dovoljno "mesa" na kojem bi napravio ležište diska i nemaš u kaj narezeti navoj za šerafe za disk, a i vilice od super mota ili bi morao variti na desni štap nosaće (što nije moguce jer aluminij provodi temperaturu do ludila, i prekuril bi ulje its. ili bi ih morao rastavljati) ili bi morao nabaviti vanjsku čahuru ljevu (znaci 2 ljeve) pa to glodati da poravnaš i opet se zajebavati s podloškama...tak da od Super mota nikak,

jedina opcija ili kupiti gotove žbićane a svi znam,o da su odvratno skupe ILI jedini choper sa 2 diska, i lancom ti je Yamaha Drag star 1100.... znaci felgabe od nje... a to kod nas naći nemoguca misija....

A po mom mišljenju jako ljepo zgledaju bilo koje 17 tice iz 90-tih...ja bi im skinuo boju...sa onim gelom, i polakirao bezbojnim lakom...

Ps. opcija sa jednostrukim amortizerom na tu ramu je jebada jer treba variti i pilati ramu, znas i sam zagi da npr. od 550 unitracka Alu i željezna rama nisu iste rame i da se neda prešerafiti...

e da a upasivanje vilice unitrack vuce z sobom jos 1001 pizdariju, jer trebaš nekud premjestiti akumulator, regler, elektroniku itd... mjenjati instalaciju...

Tak da je po mom mišljenju lakše napraviti proširenu vilicu za dva amortizera, za jedno poslje podne...
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 čet vel 05, 2009 2:33 pm

nisam ni mislil da stavlja mono, jer je muka, samo ove sadasnje amortizere stavi na novu vilicu.
znam da ne pase, ali mi pase na moj 1100 kad je isto alu.
cini mi se da dragstar ima 16 cola, a cini mi se da nove kostaju žbicane oko 1800€.
i to je ok, dapace, trokrake bi super pasale. a da se nemoze, moze se staviti jos jedan disk na supermoto felg, kod dubreta sam videl i prije i kasnije kak je izgledalo. a zakaj bi problem bio u vilcama od supermotoja, uzmu se vilice od drugog motora.
najbolje bi ti bilo da nabavis rabljeno od nekog modotra iz 90, tipa zxr i tak nekaj, a zadnju vilicu das đubretu da napravi sa straznja dva amortizera. a akumulator, regler i to sve, to je ispred krajnje prednje tocke vilice, tak da sve ostaje na istom mjestu
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy čet vel 12, 2009 2:08 pm

Pozdrav ekipa, evo mene opet!
Malo me faks stisnul pa me nije bilo, al da ne mislite da sam odustao Smile

Ma ostaje obavezno dvostruki amortizer, jel mi se nece dirat bas po rami i to, da mogu vrlo brzo vratit sve u original, da ne uništim puno.
Kontaktirao sam s djubretom, on veli da mu je najlakse preraditi originalnu zadnju vilicu za gumu 160, pa ako imate koga da ima jednu vilicu viska i voljan je prodat nek slobodno javi.

A sto se tice prednjeg kraja, tu sam jos u potrazi.
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 čet vel 12, 2009 2:18 pm

Ogy je napisao/la:on veli da mu je najlakse preraditi originalnu zadnju vilicu za gumu 160,

tvoju ili od nekoga koji vec ima 160 pa pripasat na tvoju ramu?
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Ogy čet vel 12, 2009 2:46 pm

Moju, koliko sam ga ja skuzi, veli da ju negdje malo zareze i da se to sredi ...
Ogy
Ogy
Novi član
Novi član

Broj postova : 18
lokacija : Sisak
vozim : Kymco Zing 125, Kawa Z1000J
Registration date : 29.12.2008

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Veky pet vel 13, 2009 12:18 am

PAziti da ne zasmeta rama za lanac...
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Zagi_46 pet vel 13, 2009 1:30 am

ako imas vremena dok zatopli ili sa prikolicom odi s motorom do njega da pogleda, cujes se s njim, pa dok nabavis felge, gume, prednju vilicu i kocnice, odes do njega da sve uglazbi:)
Zagi_46
Zagi_46
Moderator
Moderator

Broj postova : 1155
lokacija : KC
vozim : Ducati
Registration date : 17.08.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Veky pet vel 13, 2009 10:09 pm

Ili se poigraš sam..ako imas mogucnosti...
Veky
Veky
Admin
Admin

Broj postova : 1001
Age : 36
lokacija : KOji trebaju znati znaju...
Registration date : 24.04.2007

[Vrh] Go down

Šlape za Kawu Z1000J '81. Empty Re: Šlape za Kawu Z1000J '81.

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.